Торта тип Парфе, приготвена с готови блатове, борд от готово руло, кокосово сърце Рафаело и шоколадов пълнеж. За финал - шоколадова глазура.
Продукти:
2 готови какаови блата
1 пандишпаново руло
1ч.ч. подсладена газирана напитка
за крем Рафаело:
1 кутийка кондензирано мляко
100г бял шоколад
100г краве масло
150г кокосови стърготини
за шоколадовия крем:
500мл сладкарска сметана
100г натурален шоколад
10г желатин
за глазурата:
200г какаов кувертюр
20г краве масло
1с.л. олио
Показват се публикациите с етикет торта. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет торта. Показване на всички публикации
петък, 28 ноември 2014 г.
неделя, 5 януари 2014 г.
Шоколадова торта с портокалова нотка
За тази торта използвах блата на паста "Pingui". В зависимост какво какао се използва става наситено тъмен, много пухкав, мек и ароматен. Много го харесвам! Шоколадово-портокалов крем, шоколадова глазура и шоколадови дражета допълват много, много шоколадовата картина на това разкошество! Заинтересувах ли ви?
събота, 23 ноември 2013 г.
Домашна торта "Ванилия"
Продукти:
5 яйца
2 ч.ч. захар
1ч.ч. кисело мляко
1/2 ч.ч. олио
3 ч.ч. брашно
1 пак. амонячна сода
1/2 капсула есенция ванилия
2 ч.л. какао
крем:
1л прясно мляко
6 с.л. захар
6 с.л. брашно
3 яйца
250г краве масло
1-2 с.л. пудра захар
1/2 капсула ванилия
2 ч.ч. подсладена газирана напитка
шоколад за поръсване
четвъртък, 3 октомври 2013 г.
Торта "Медовик"
Продукти за блатовете:
2 с.л. мед
100г краве масло
150г захар
2 яйца
1 равна ч.л. сода бикарбонат
350+150г брашно
за крема:
1л прясно мляко
5 с.л. захар
2 яйца
6 с.л. брашно
100г краве масло
ванилия
за украса:
100г бял шоколад
орехови ядки
мед
четвъртък, 14 март 2013 г.
Шоколадова торта с бадеми
Нежни, дунапренено меки блатове, много шоколадов крем и декорация с филирани бадеми и шоколад! Това е кратко описание на последната ми домашна торта:
Продукти за блата:
за блата:
50г хубаво какао
3/4ч.ч.вряла вода
6 големи яйца
1ч.ч. захар
1/2ч.ч.олио
2ч.ч. брашно
3с.л.смлени бадеми
1 п. бакпулвер
за сиропиране:
1ч.ч. подсладена газирана напитка( вида е по желание, аз използвах круша)
за крема:
500мл течна сладкарска сметана
200г течен шоколад
за декориране:
100г филирани бадеми
50г черен шоколад
1ч.ч. = 240мл
Продукти за блата:
за блата:
50г хубаво какао
3/4ч.ч.вряла вода
6 големи яйца
1ч.ч. захар
1/2ч.ч.олио
2ч.ч. брашно
3с.л.смлени бадеми
1 п. бакпулвер
за сиропиране:
1ч.ч. подсладена газирана напитка( вида е по желание, аз използвах круша)
за крема:
500мл течна сладкарска сметана
200г течен шоколад
за декориране:
100г филирани бадеми
50г черен шоколад
1ч.ч. = 240мл
четвъртък, 26 април 2012 г.
Много шоколадова,лесна и вкусна торта
Блата на тази тортичка е по-известен в руските кулинарни форуми като "шоколад на кипятке" - шоколадов с гореща вода!Комбиниран в торта с крем от сметана и течен шоколад и с глазура от шоколад става истинска наслада за шокоманиаци!
За блата:
2ч.ч. брашно
2ч.ч. захар
1,5ч.л. хлебна сода
1,5ч.л. бакпулвер
4-6с.л. какао(повече какао - по-наситен цвят и вкус,зависи си и от какаото)
2 яйца
1/3-1/2 ч.ч. олио(колкото повече какао сложите,толкова повече и олио)
1ч.ч.пр. мляко
ванилия
1ч.ч. вряла вода
Крем:
400мл течна подсладена сметана
100-150 гр течен шоколад
2-3капки лимонов сок
Глазура:
100г млечен шоколад
2с.л.мляко или течна сметана
1с.л.краве масло
Всички сухи съставки се смесват.В отделна купа разбиваме леко яйцата с тел,добавяме олиото,и след това на два или три пъти последователно добавяме от млякото и от сухата смес,бъркайки с лъжица.Накрая наливаме врялата вода,бързо размесваме и изливаме в разкопчаваща се форма(22-24см) - предварително намаслена и посипана с галета или застлана с намаслена хартия.Тестото се получава доста рядко,това да не ви притеснява.Печем на 180С,за не повече от 25-30 мин.,проверяваме с клечка за зъби.
За да не спадне блата след изпичане,подпираме с нещо вратичката на фурната,леко открехната и оставяме вътре да поизстине.
След пълно охлаждане разрязваме на два или три блата.Аз разрязах на три,но единия пласт ми се получи доста тънък и се натроши,та го сложих по средата в почти насипно състояние.Следващия път ще режа с конец!
За крема - разбиваме сметаната,добавяме течния шоколад(използвах "Нутела",стоплих го малко в МВ-то за да стане по-течен,по-лесно се излива),накрая добавяме няколко капки лимонов сок - сметаната се втвърдява и не спада после между блатовете.
Редим тортата.
За глазурата - начупваме шоколада,добавяме млякото и маслото и стопяваме в МВ,заливаме тортата.
Оставяме да престои в хладилник поне 3-4 часа,а най-добре цяла нощ(за който има здрави нерви).
Много шоколадова торта за заклети шокоманиаци като нас!
източник: ЖЖ
Рецептата и снимките съм публикувала преди години в кулинарен форум,а сега копирам дословно тук,в блога!
За блата:
2ч.ч. брашно
2ч.ч. захар
1,5ч.л. хлебна сода
1,5ч.л. бакпулвер
4-6с.л. какао(повече какао - по-наситен цвят и вкус,зависи си и от какаото)
2 яйца
1/3-1/2 ч.ч. олио(колкото повече какао сложите,толкова повече и олио)
1ч.ч.пр. мляко
ванилия
1ч.ч. вряла вода
Крем:
400мл течна подсладена сметана
100-150 гр течен шоколад
2-3капки лимонов сок
Глазура:
100г млечен шоколад
2с.л.мляко или течна сметана
1с.л.краве масло
Всички сухи съставки се смесват.В отделна купа разбиваме леко яйцата с тел,добавяме олиото,и след това на два или три пъти последователно добавяме от млякото и от сухата смес,бъркайки с лъжица.Накрая наливаме врялата вода,бързо размесваме и изливаме в разкопчаваща се форма(22-24см) - предварително намаслена и посипана с галета или застлана с намаслена хартия.Тестото се получава доста рядко,това да не ви притеснява.Печем на 180С,за не повече от 25-30 мин.,проверяваме с клечка за зъби.
За да не спадне блата след изпичане,подпираме с нещо вратичката на фурната,леко открехната и оставяме вътре да поизстине.
След пълно охлаждане разрязваме на два или три блата.Аз разрязах на три,но единия пласт ми се получи доста тънък и се натроши,та го сложих по средата в почти насипно състояние.Следващия път ще режа с конец!
За крема - разбиваме сметаната,добавяме течния шоколад(използвах "Нутела",стоплих го малко в МВ-то за да стане по-течен,по-лесно се излива),накрая добавяме няколко капки лимонов сок - сметаната се втвърдява и не спада после между блатовете.
Редим тортата.
За глазурата - начупваме шоколада,добавяме млякото и маслото и стопяваме в МВ,заливаме тортата.
Оставяме да престои в хладилник поне 3-4 часа,а най-добре цяла нощ(за който има здрави нерви).
Много шоколадова торта за заклети шокоманиаци като нас!
източник: ЖЖ
Рецептата и снимките съм публикувала преди години в кулинарен форум,а сега копирам дословно тук,в блога!
сряда, 4 януари 2012 г.
Торта "Птиче мляко"
За тази почти една година от съществуването на блога съм допуснала един голяяям пропуск - а именно - все още не съм публикувала рецептата за тази много,много вкусна тортичка! :))) Неслучайно е наречена така,вкусът и е запомнящ се. И веднага се поправям:
Продукти за блата:
2 яйца
100гр.захар
80гр.брашно
1ч.л.бакпулвер
сок от компот за сиропиране
Яйцата и захарта се разбиват с миксер,добавя се внимателно брашното с бакпулвера,тестото се излива в кръгла форма(д- 26см) и се изпича на 170-180С до леко порозовяване.Охлажда се добре,поставя се в ринг от разкопчаваща се форма за торта и се сиропира с компот.
Продукти за блата:
2 яйца
100гр.захар
80гр.брашно
1ч.л.бакпулвер
сок от компот за сиропиране
Яйцата и захарта се разбиват с миксер,добавя се внимателно брашното с бакпулвера,тестото се излива в кръгла форма(д- 26см) и се изпича на 170-180С до леко порозовяване.Охлажда се добре,поставя се в ринг от разкопчаваща се форма за торта и се сиропира с компот.
петък, 2 декември 2011 г.
Лека медена торта
Много лека тортичка, почти без мазнина, с аромат на мед и печени орехи!
Ще напиша рецептата, както е в оригинал, а в скоби ще допълня моите изменения:
Продукти:
300гр.бяло брашно
25гр.мед
25гр.меко масло
200гр.мусковадо или бяла захар(аз използвах бяла)
щипка сол
6гр.хлебна сода(1 кафяна лъжичка)
2 големи яйца
за крема:
800гр. кисело мляко(използвах1200гр.или 3 кофички кисело мляко "На баба" 3,6%)
2ч.л.пудра захар(сложих 2с.л.кристална)
1 ванилия
за посипка:
50гр.орехи
50гр.шоколад(не сложих)
Млякото за крема се изсипва в гевгир(голяма цедка или сито) застлан с един слой тензух и се оставя за 2 часа да се отцеди.
Смесват се брашното, солта и содата и се пресяват. На водна баня се разбиват яйцата и захарта, с миксер или тел, докато сместа се загрее и побелее. В горещата смес се добавят маслото и меда, а след тях брашното със солта и содата. Внимателно се разбърква с лопатка.
По рецепта от тази смес се изпичат 4 блата, като на хартия за печене се очертават кръгове с диаметър 24см и тестото се размазва с лопатка по тези очертания. Но ... аз нали трябва винаги да променя нещо, изпекох 2 правоъгълни блата с размера на голямата тава на фурната, които после разрязах на две по дължина. Блатовете се пекат в загрята на 180С фурна до тъмно-златисто, но не ги оставяйте да покафенеят, защото може да загорчат. Единият блат беше "похарчен" за директна дегустация :)), има вкус на бисквити "Закуска"! Останалите три правоъгълни блата обрязах по краищата да ги изравня и слепих с крем.
За крема - млякото се разбърква със захарта и ванилията и се сглобява тортата, като се маже богато между всеки блат. С останалия крем се намазва отгоре и отстрани.
Орехите се запичат леко на сух тиган или в МВ и се счукват. Отстрани тортата се поръсва със счуканите изрезки от блатовете, а отгоре с орехите и шоколада.
Оставя се да престои 2-3 часа,за да попие добре крема и да се обединят всички аромати.
Да ви е сладко!
източник: elaizik ЖЖ
Ще напиша рецептата, както е в оригинал, а в скоби ще допълня моите изменения:
Продукти:
300гр.бяло брашно
25гр.мед
25гр.меко масло
200гр.мусковадо или бяла захар(аз използвах бяла)
щипка сол
6гр.хлебна сода(1 кафяна лъжичка)
2 големи яйца
за крема:
800гр. кисело мляко(използвах1200гр.или 3 кофички кисело мляко "На баба" 3,6%)
2ч.л.пудра захар(сложих 2с.л.кристална)
1 ванилия
за посипка:
50гр.орехи
50гр.шоколад(не сложих)
Млякото за крема се изсипва в гевгир(голяма цедка или сито) застлан с един слой тензух и се оставя за 2 часа да се отцеди.
Смесват се брашното, солта и содата и се пресяват. На водна баня се разбиват яйцата и захарта, с миксер или тел, докато сместа се загрее и побелее. В горещата смес се добавят маслото и меда, а след тях брашното със солта и содата. Внимателно се разбърква с лопатка.
По рецепта от тази смес се изпичат 4 блата, като на хартия за печене се очертават кръгове с диаметър 24см и тестото се размазва с лопатка по тези очертания. Но ... аз нали трябва винаги да променя нещо, изпекох 2 правоъгълни блата с размера на голямата тава на фурната, които после разрязах на две по дължина. Блатовете се пекат в загрята на 180С фурна до тъмно-златисто, но не ги оставяйте да покафенеят, защото може да загорчат. Единият блат беше "похарчен" за директна дегустация :)), има вкус на бисквити "Закуска"! Останалите три правоъгълни блата обрязах по краищата да ги изравня и слепих с крем.
За крема - млякото се разбърква със захарта и ванилията и се сглобява тортата, като се маже богато между всеки блат. С останалия крем се намазва отгоре и отстрани.
Орехите се запичат леко на сух тиган или в МВ и се счукват. Отстрани тортата се поръсва със счуканите изрезки от блатовете, а отгоре с орехите и шоколада.
Оставя се да престои 2-3 часа,за да попие добре крема и да се обединят всички аромати.
Да ви е сладко!
източник: elaizik ЖЖ
Абонамент за:
Публикации (Atom)








