Показват се публикациите с етикет с плодове. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет с плодове. Показване на всички публикации

вторник, 24 май 2016 г.

Ягодов чийзкейк без печене


Продукти:
1оп. чаени бисквити
50-60г краве масло

200г крема сирене
3-4с.л. захар
есенция ванилия
200мл течна сладкарска сметана
10г желатин

500г ягоди
4-5с.л. захар
200мл ягодов сок(може от компот)
10г желатин

ринг за торта 18см
малка купичка с обло дъно
свежо фолио

четвъртък, 25 юни 2015 г.

Плодов сладолед Експрес

Продукти:
500г плодове(ягоди, малини, череши, боровинки)
2 банана
2-3с.л. мед(или на вкус)
100мл течна сметана

за декорация:
шоколад
ядки
плодове

четвъртък, 11 юни 2015 г.

Плодова пита

Продукти:
4 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
1п. бакпулвер
2с.л. олио

200мл сладкарска(течна, подсладена) сметана
200мл заквасена сметана
1-2с.л. мед
1 купа сезонни плодове(ягоди, череши, вишни ...)
10г желатин
1ч.ч. плодов сок

понеделник, 16 март 2015 г.

2 портокала = 3л портокалов сок


   Омръзнало ли ви е от консерванти и всякаква химия в кутиите със сок от магазина? Ето го решението - от 2 портокала може да си направите 3 литра вкусен портокалов сок!

Продукти:
2 портокала
1ч.ч. захар
сокът от 1/2 лимон или 1/2ч.л. лимонтузу
3л минерална вода

неделя, 9 ноември 2014 г.

Кейк с круши и карамелен топинг

   Лидл отново ме изненадаха с прекрасен подарък - сет с качествени продукти за домашно печени сладкиши от тематичната седмица във веригата магазини - "Изпечено с любов"! А аз поднесох на домашните си този чудесен, ароматен и сочен кейк с круши!

Продукти:
2-3 круши
4 яйца
1ч.ч. захар
2с.л. олио
1ч.ч. бяло брашно
1 ч.л. бакпулвер
1ч.л. ванилова захар

за топинга:
1ч.ч. кафява захар
100г краве масло
100мл прясно мляко

неделя, 13 юли 2014 г.

ЯГОДОВИ ЖЕЛИРАНИ ДЕСЕРТЧЕТА

  Освен с ягоди този десерт може да се приготви с вишни, малини, горски плодове, кайсии и др.

Продукти:
500г ягоди
100-120г захар(на вкус)
10г желатин
няколко бисквити за основа
по желание - 1с.л.коняк или ликьор

събота, 15 март 2014 г.

Ягодови пастички


Продукти:
4 яйца
150г захар
1 ванилия
100мл олио
150мл прясно мляко
250г брашно
1 бакпулвер

за крема:
500мл прясно мляко
100г захар
1 пакетче ягодов пудинг
100г краве масло
200г ягоди

вторник, 25 февруари 2014 г.

Десерт с "Целувки"

Продукти:
150г целувки
500мл течна подсладена сметана
1с.л. ром
1 чаша дребни плодове - малини, боровинки, френско грозде или др.

   Супер лесен и бърз десерт за неочаквани гости или романтична вечер с любим човек. С лекота може да се приготви дори от най-неопитните.
   Сметаната, добре охладена, се разбива с миксер на сняг. Добавят се ромът и половината натрошени целувки. В чаши за сервиране се нарежда десертът на пластове - сметанова смес, цяла целувка, сметана... Най-отгоре се декорира с целувка и плодове. Прибира се в хладилник до сервирането.
 
    Поднесете с любов и ... разбира се, с целувка!!!

неделя, 16 февруари 2014 г.

Мус "Любовно опиянение"


Продукти:
200г пресни или замразени малини
2-3 с.л. захар
10г желатин
500мл течна подсладена сметана
100г бял шоколад
2 белтъка
3с.л. захар за белтъците
2-3с.л. Бейлис

събота, 31 август 2013 г.

Карамелизирани банани в палачинкова кошничка


  Лек, слънчев десерт с карамелен дъх и сладоледен привкус!



Продукти
за 4 порции:
2 банана
4 тънки дантелени палачинки
100г кафява захар
50-60г краве масло
сладолед за гарниране


   Първо се подготвят кошничките. Всяка палачинка се поставя върху обърната с дъното нагоре чаша и се завърта в микровълнова фурна за 1мин. на пълна мощност. Изважда се и се оставя да изстине върху чашата. Палачинката се втвърдява, става хрупкава и е готова, оформена кошничка.








   
    В тиган с дебело дъно се разтопява маслото, добавя се захарта и се оставя да карамелизира.
Бананите се нарязват на колелца и се добавят при карамела. Запържват се леко от двете страни. Разпределят се в готовите кошнички, като се поливат с образувалия се  сос. Гарнират се с топка сладолед и се поднасят веднага!



              Да ви е сладко!


сряда, 3 юли 2013 г.

ПАНАКОТА С ЯГОДИ И ШАМПАНСКО

Продукти за 4 порции:
200мл течна подсладена сметана
200мл прясно мляко
ванилена есенция
100мл шампанско
2 пак. желатин(20г)
200г ягоди
захар на вкус

   Ягодите се почистват и измиват. По-едрите се разполовяват. Поръсват се с 1-2с.л. захар и се заливат с шампанското. Оставят се да се мариноват, като периодично се разбъркват.
   Желатина се разпределя в две купички - в едната 15г(пакетче и половина), в другата - 5г(половин пак.). Залива се с малко вода, колкото да го покрие и се оставя да набухне.
   Към по-голямото количество желатин се добавя прясното мляко и се загрява на водна баня до разтопяване на желатина. Добавя се сметаната, няколко капки ванилена есенция и захар на вкус. Сместа се разпределя в чаши и се прибира в хладилник да стегне леко.
   Останалият желатин се смесва с отцеденото от ягодите шампанско. Загрява се на водна баня да се разтопи и се охлажда. В чашките, върху белия слой се нареждат маринованите ягоди и се заливат с шампанско. Панакотата се прибира отново в хладилник до пълното стягане на десерта.
   Да ви е сладко!

петък, 24 май 2013 г.

Мини чийзкейк с козе сирене и горски плодове


  Чийзкейкчетата са по тази рецепта, като съставките са леко променени и допълнени с плодове! Използвах прясно козе сирене на Жоси, което придаде чудесен вкус и текстура на десерта!

Продукти за 4 порции:
1ч.ч.  натрошени или смлени бисквити
2-3с.л. разтопено краве масло
150г прясно козе сирене на "Жоси"
200г заквасена сметана
1-2 яйца
3-4с.л. захар
1ч.ч. пресни или замразени червени плодове

   Плодовете се размразяват, посипват се с 1-2с.л.захар и се оставят да си пуснат сок. Отцеждат се, а сока се запазва.


   Смлените бисквити и маслото се смесват и трохичките се разпределят във формички, притискат се леко с лъжица по дъното. Може да се използват порцеланови или стъклени чашки, подходящи за микровълнова.
 С миксер на ниска скорост или с тел се разбиват последователно крема сиренето, сметаната, яйцето, 1-2с.л. захар и сока, отделен плодовете. Сместа се излива върху основата от бисквити. Във всяка чашка се поставят и по няколко от размразените и отцедени плодчета.
  Чийзкейкчетата се пекат по 2 чашки едновременно в микровълнова фурна,на 700W мощност за 2 мин. или се пекат в обикновена фурна на водна баня на 140-150С за 20-30мин. След изваждането от микровълновата може да ви се сторят сурови, но от остатъчната топлина постепенно стягат. Охлаждат се до стайна температура и се прибират в хладилник за 1,5-2 часа.
   Да ви е сладко!

събота, 19 януари 2013 г.

Руло с ябълки в една стъпка

   Много лесно за приготвяне пандишпаново руло с пълнеж от ябълки, което се приготвя в една стъпка - блатът и пълнежа се пекат заедно!

сряда, 5 декември 2012 г.

Голяма саварина със сметана



Продукти:
1/2ч.ч. топло прясно мляко
20г прясна мая
3с.л. захар
3 яйца
3с.л. разтопено масло
3 - 3,5ч.ч. брашно
щипка сол
1/2ч.ч. стафиди, сушени плодове или ядки
сироп:
1,5ч.ч. захар
1,5ч.ч. вода
2-3с.л.ром или коняк
или есенция
за украса:
200мл сладкарска сметана
плодове


неделя, 2 декември 2012 г.

Портокали конфи

  Подготовката на коледните аромати е в разгара си, портокалите конфи приготвих за коледния кекс и бисквитките, а сосчето е толкова ароматно .... предусещам с палачинки ще е супер!
   Ако изпробвате рецептата,
за предпочитане е да изберете по-дребни,не много сочни портокали. Приготвя се с цели портокали и е разкошно!

Продукти:
500г портокали
1 литър студена вода
захар - количеството по-надолу в рецептата


понеделник, 19 ноември 2012 г.

Овесена каша с "карамелени" ябълки


Продукти за 2 порции:
1ч.ч. овесени ядки
1/2ч.ч. прясно мляко
1/2ч.ч. вода
щипка сол
1 голяма ябълка
2-3с.л. кафява захар
20г краве масло


събота, 3 ноември 2012 г.

Кекс с ябълки и овесени ядки

   Много лесен, вкусен и ароматен кекс! Рецептата е от старите тефтери!

Продукти:
3яйца
1,5ч.ч.захар
3/4ч.ч.олио
2ч.ч.брашно
2ч.ч.настъргани ябълки
1/2ч.ч.счукани орехи
1/2ч.ч.овесени ядки
1 бакпулвер
1ч.л.канела


сряда, 5 септември 2012 г.

Чийзкейк със смокини

Продукти за блата:
150гр.чаени бисквити
60гр.краве масло

за пълнежа:
250гр.маскарпоне
250гр.филаделфия(или 2п.крема-сирене)
5 яйца
лимонова кора и сок от половин лимон
100гр.захар
шепа смокини

  Смлените или натрошени бисквити се заливат с разтопеното масло.Сместа се разпределя по дъното на застлана с хартия форма.Запича се за 10 мин. на 170С.
  В това време се разбиват маскарпонето и филаделфията със захарта.Добавят се лимоновият сок и кората и едно по едно яйцата,като разбиването продължава на ниска скорост.Получената смес се излива върху бисквитения блат.Отгоре се нареждат разполовените смокини.Тавичката се поставя на водна баня във фурната и се пече около час.Температура - 160-170С.
  Добре е чийзкейкът да престои поне 4-5часа в хладилник преди консумация,за да изпъкне по-добре чудесният му аромат.
  Рецептата е сборна,но много добре се съчетава ароматът на лимон със сладостта на добре узрелите смокини.

сряда, 29 август 2012 г.

Пай с круши и кокос

  Невероятна комбинация - круши и кокос! Ронлива основа и мек, ароматен пълнеж! Струва си да го опитате!

Продукти
за основата:
125г краве масло
50мл захар
1 яйце
250мл брашно
1ч.л.бакпулвер
есенция ванилия

за пълнежа:
3-4 круши
2 яйца
100мл захар
100мл кокосови стърготини
150г заквасена сметана
   Забележете! Всички насипни продукти се измерват в милилитри. Така е много по-удобно и лесно!

   Маслото и захарта се разбъркват добре, добавя се яйцето, ванилията и пресятото с бакпулвера брашно. Замесва се меко, лепнещо тесто. Тавичка с Д24см се застила с хартия за печене и тестото се разпределя по дъното с намокрени ръце, като се оформя лек борд.
  Крушите се обелват, почистват и нарязват на резенчета. Подреждат се върху тестото.
   Двете яйца и захарта за пълнежа се разбиват леко с тел. Добавят се сметаната и кокосовите стърготини. Сместа се излива върху крушите и се заравнява.
   Сладкишът се пече в предварително загрята на 180С фурна 35-40мин. Последните 10мин. с вентилатор, докато се зачерви.
  
    Похапва се охладен до стайна температура!


   Добър апетит!

четвъртък, 19 юли 2012 г.

Малинови реки,млечни брегове...

   Красиво име за десерт,нали?
  Подобно име е дал на своя,Влад Пискунов,руски кулинарен блогър,собственик на интернет-магазин.Не повторих точно рецептата,защото не обичаме мак,освен поръсен на хлебни изделия,но идеята за разнообразяване на обичайния десерт "мляко с грис" ми допадна.Ето и моите продукти:

1л пълномаслено домашно мляко
1/2ч.ч.захар
150мл пшеничен грис
1 капсулка есенция ванилия
2ч.ч.малини(пресни или замразени)
2-3с.л.захар
1с.л.натурално нишесте
1-2с.л.кафява захар за декориране

  Малините се поставят в касерола,насипва се захарта и се варят 5-6мин.колкото да се разтопи захарта.Добавя се размитото в малко вода нишесте,разбърква се и се дръпва от огъня.Още топло малиновото пюре се разсипва във формички.За по интересна визия формичките може да се наклонят на една страна и да се оставят така в хладилник,докато застине пюрето.
  Гриса се приготвя по обичайния начин - кипва се млякото и захарта,добавя се на тънка струйка гриса,при непрекъснато разбъркване.Вари се 10-12мин. или до леко сгъстяване.Накрая се добавя есенцията.Оставя се леко да се охлади.И тук,за да е по-пухкав крема аз използвам миксер - разбивам поохладената каша няколко минути на пълна мощност.След това разливам по формичките,върху охладеното малиново пюре.Прибира се в хладилник до сервирането.
  За декорацията се поръсва с малко кафява захар и се разтопява с горелка.
  Дегустира се веднага!