Показват се публикациите с етикет предизвикателство. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет предизвикателство. Показване на всички публикации

понеделник, 6 февруари 2017 г.

Пенне ригате със запечени зеленчуци

   Когато от Кикоман и Барила ми предложиха да се включа в новото им предизвикателство за блогери, с удоволствие приех - обичам да готвя паста във всякакви вариации, а соевият сос Кикоман присъства редовно като съставка на трапезата ни.
   За това ястие са ви необходими  зеленчуци, които лесно могат да се намерят зимата - моркови, лук, пащърнак, целина. Запечени в зехтин, със соев сос и мащерка, те придават особена сладост на ястието. Ето и рецептата за 4-5 порции:

понеделник, 18 ноември 2013 г.

ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО № 1 - Кексът на баба

   Успешно!
   Много повече от успешно протече предизвикателство №1, организирано на страницата на блога във Фейсбук! Включиха се 16 ентусиасти! Изпекохме кекса на баба в 17 интерпретации, а има още безброй вариации на тази рецепта!
   Благодаря на всички отзовали се на предизвикателството! Чудесни сте!

   Това е базовата рецепта, запазена в старите тефтери, по която всички творихме:
Продукти:   

2 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. кисело мляко
1ч.л. хлебна сода
4с.л. олио
2ч.ч. брашно
1ч.ч. орехи(счукани)
малко канела

Яйцата се разбиват със захарта до побеляване. Добавя се киселото мляко, разбъркано със содата и олиото. Отгоре се пресява брашното и се разбърква с лъжица. Накрая се добавят орехите и канелата. Сместа се изсипва в намазнена и поръсена с брашно продълговата или в малка кръгла форма за кекс. Пече се на 180С до суха клечка.
Готовият кекс се поръсва с пудра захар.