Показват се публикациите с етикет печено в буркан. Показване на всички публикации
Показват се публикациите с етикет печено в буркан. Показване на всички публикации

понеделник, 20 юни 2011 г.

Шишчета ... печени в буркан

     Това е!
  Поредния ми шантав :) експеримент!Вече има публикувана рецепта за пиле печено в буркани,сега беше ред на шишчетата.
  Целта - да не опушвам кухнята(въпреки добрата вентилация,все пак се усеща,че се пече месце на грил-тигана) или пък да остане фурната чиста след печенето.
  Резултата - успешен,според нас :).Месцето беше свинско,не много крехко,беше предназначено първоначално за готвене на яхния и предполагах,че ще стане доста жилаво,но след престоя си в горещия буркан се получи сочно и мекичко.

Използвах:
500гр.свинско месо
200гр.дребни печурки
1 червена пиперка
1 голяма глава лук
подправка за скара
олио
дървени шишчета
3л. буркан
алуминиево фолио

четвъртък, 19 май 2011 г.

Пиле печено в буркан

  Вчера съфорумка от "Гответе с мен" ме подсети за тази лесна,даже може да се каже и мързелива рецепта за пиле.Интересен начин за печене,при това пилето се получава много диетично,приготвено без всякаква мазнина.Освен това е много удобно за съхранение в хладилник,направо в съда в който се е пекло.

Продукти:
1 пиле(бройлер) около 1,2кг или различни части пилешко(бутчета,крилца,гърди)
2 буркана тип Омния
няколко зърна черен пипер
3-4 иглички розмарин
сол
алуминиево фолио